Vyhledávání

Kontakt

Martina Holánková
Brno

icq: 335821639

martulinecek@seznam.cz

2009

 Výcvikový víkend Zbraslav

Na víkend 2.-4. 2009 jsme se účastnili výcvikového víkendu našeho cvičáku. Bylo to hlavně na zlepšení poslušnosti, stop a vyzkoušel jsem si i agility :-) Po té co jsme dojeli jsme šli všichni na hromadnou procházku aby se poznali pejsci i páníčci. Ten den žádný výcvik neprobíhal, jen se teoreticky vysvětlovali stopy a tak. Druhý den ráno jsme vyrazily na stopy ale nebyl tam zrovna ideální terén obzvláště pak pro ty co se stopama teprve začínali. Proto jsme druhý den jeli jinam, na pole a tam už to šlo líp. Stopovat se mi nijak extra nechtělo, někdy to šlo samo ale někdy ne. Po obědě odpoledne jsme vytáhli překážky na agility a zkoušeli je. Moc se mi to líbilo, teda až na houpačku, na té jsem se moc bál a panička mě musela přidržovat. Po té bylo něco málo poslušnosti a následoval srandozávod :-) večer všichni pejsci odpočívali a páníčci taky u vodárky a pivečka :-) V neděli jsme šli opět na stopy a pak ještě pořádně pocvičit na pořádném place a pak jsme frčeli domů.

Fotky zde: martulinecek.rajce.idnes.cz/zbraslav_2.-4.10.2009/

 

Výcvikové soustředění Chorvatsko

Náš cvičák pořádal prvním rokem výcvikové soustředění se zaměřením na záchranařinu. Spočívalo to hlavně v aportování z raftu a následném vytáhnutí na raft a potom i záchrana tonoucího. Na cestu jsme se vydali s Míšou a Ališounem. Cesta byla hodně dlouhá tak jsme byli rádi, že jsme už dojeli a můžeme se pořádně protáhnout a tak. Každý den dopoledne (až na jeden volný den) jsme trénovali aportování do vody, ve vodě, z raftu a pak nás aj vytáhly zpátky do raftu :-) Pejskům voda vůbec nevadila, jen někteří měli ke konci pobytu otlačené packy z všudypřítomých oblázků. Někdy jsme jeli po výcviku na protější ostrov na raftu i s pejskama, tak si aspoň pořádně zvykli a nedělalo jim ježdění na něm problém. Když jsme pokorčili v aportování tak jsme přistoupili k záchraně tonoucího. Na konci pobytu byl i srandozávod. Na ten jsme se ale museli přesunout na psí pláž protože na normální být pejsci nesměli. Jenže při druhé disciplíně si panička vymkla kotník (slalom ve vodě) a tak byla tahle část odpískaná a dodělali se jen ty úkoly aby je zvládla i ona. Na srandozávodě jsem nakonec skončil na 3. místě. Druhý den se konal závod v záchranařině. Tam se mi už dařilo o dost líp a skončil jsem na 1. místě :-) Doufám, že zase někdy pojedem k moři.

Fotky zde martulinecek.rajce.idnes.cz/chorvatsko_2009/

 

9.ročník královopolského závod

Ráno, dne 13.6. jsem jel s paničkou na závody do Krpole. Letos nás bylo v kategorii ZPU-1 pouze 7, byla otevřená totiž i kategorie ZPU-2, ale jelikož tam jsou obrany, tak jsem nemohl jít do vyšší kategorie. Panička vylosovala číslo 7, což znamenalo, že jsme šli jako poslední. Tak jsme čekali, ale šlo to dost rychle, jelikož dva pejsci byli diskvalifikováni pro opuštění placu :-( . Pak jsem přišel na řadu a na volno jsem jako vždy odběhnul až na druhý povel. Chůzy jsem měl hezkou (aspoň podle paničky), jenže na štěkání a aport musela použít druhý povel, takže hnedka body dole. Speciální cviky jsem ale měl moc pěkné, tak jsem se nakonec posunul na druhé místo!! Měl jsem z toho radost, ale panička určitě víc a já za to dostal mooooc dobrůtek :-)                                                                                 

Přivolání 5
Ovladatelnost bez vodítka 7
Sedni, lehni, vstaň 10
Štěkání 8
Aport 7
Skok vysoký 8
Skok šplhem 10
Odložení 10
Celkem 65

 

Ovladatelnost ve skupině 10
Sedni, lehni, vstaň 9
Odložení za pochodu v leže 10
Chůze po nepříjemném mat. ve skupině 10
Lhostejnost k výstřelu 10
Celkem
49
CELKOVÝ BODOVÝ ZISK 114