Vyhledávání

Kontakt

Martina Holánková
Brno

icq: 335821639

martulinecek@seznam.cz

2010 nás čeká

Charísek - snad už konečně nějaký zkoušky jako ZZO a BH (měli by být dokonce na našem cvičáku) eventuelně i ZPU-1 s hlídačkou, nějaký závody taky snad :-)

Tarzáně - uvidíme jak to půjde kdyžtak ZZO nebo ZOP ale to záleží hlavně na Tarzánkovi jak bude cvičit, event. nějaký závod

Potkanky - Prcek - možná budou miminka ale uvidíme :-)

 

 splněno

cvičíme cvičíme a info o létě :-)

Zkoušky na podzim bohužel padli, Tarzáně ještě není připravenej ale na jaře už bude a pak budou snad i zkoušky a závody :-) Cvičili jsme po dlouhé době mezi pejskama a musím ho moooooc pochválit byl moc šikovnej dokonce měl aj cvičící náladu :-) no a zkoušky s Charískem padli z finanční stránky :-( ale Charísek je na ně připraven už několik let tak snad se to příští rok konečně podaří :-) Ale začínáme pomalu cvičit na obedience tak se aspoň naučí zase něco novýho a snad se podaří nějaký zkoušky dle tohoto zkušebního řádu. Jinak v létě jsme chodili hlavně k vodě (cvičení šlo trošku stranou ;-) ) ale za to si hodně zaplavali a bylo moooc aportů z vody aj z břehu :-)

10.královopolský závod

Dne 12.6.2010 jsme se vydali na závod do Krpole v poslušnosti dle ZPU-1 bez speciálních cviků. Účastníků bylo hodně, ale bylo strašné vedro takže pejsci byli už po jedné hodině uvaření a cvičilo se dlouho, ikdyž pořadatelé a rozhodčí se to snažili co nejvíce urychlit. Charísek byl na řadě až jako 10.takže jsme čekali docela dlouho. Pak jsme přišli na řadu a chardovi se nechtělo jako vždy odejít na volno... takže na durhý povel se aspoň zastavil ale i tak to bylo za 4 body :-(. Chůze se Chardovi povedla aj obraty, ikdyž to měl trošičku pomalejší ale to se v tom vedru dalo čekat. Sedni lehni bylo bez chyby a za 10 bodů. Pak ale přišlo štěkání a to se musel na použít druhý povel takže další body zbytečně dolů. Aport měl pěkný ikdyž trošku pomalejší (no holt to není ovčák no). Odložení bylo bez chyby. Pak přišli speciální a skupinové cviky a tak jsem si říkala že na tom to Charda dožene ale opak byl pravdou :-( Chůze dobrý obraty taky ale u sedni, lehni, vstaň si jenom sedl místo stoupnutí takže druhej povel a jen 7 bodů:-( Odložení, nepříjemný materiál a zvuk byl v pořádku. Celkem jsme získali 114 bodů stejně jako další 2 pejsci a z toho byla jedna naše spolubojovkyně ze cvičáku Sofí. Rozhodoval aport a pak chůze a díky tomu jsme se dostali na 4. místo. Takže na to jaký výkon Charda předvedl tak jsme dopadli dobře :-)

Fotky zde: martulinecek.rajce.idnes.cz/krpole2010/

Výcvik poslušnosti na horách a lavinový výcvik

Na našem cvičáku se již druhým rokem uspořádal lavinový výcvik. Loni jsme sice chyběli, ale letos jsme jet už museli :-) Mě vzal autem Tom a měl jsem i společnost ohařku Erinku. Panička jela autobusem a vlakem a potkali jsme se až na chatě. Vyjeli jsme 27.2. hoodně brzo ráno aby jsme všechno stihli. Po přijetí jsme šli nachvilku na procházku a trošku si pocvičit. Hlavně se seznámit s ostatníma pejskama a vyválet se ve sněhu:-). Jedinný problém byl ten, že panička byla ubytovaná v patře a já se po těch schodech bál chodit. Sice mě parkrat vynesli a snesli ale hrozně jsem se bál, tak jsem nakonec zůstal ve společenské místnosti. Nakonec se to ukázalo jako velká výhoda, protože když panička nebyla na chatě tak se mě ujali ostatní obyvatele chaty. Počasí ná moc vyšlo dokonce připadlo o několik centimetrů sněhu. Hledání ve sněhu mě bavilo, dokonce jsme jeli i v lanovce ale tam se mi ani trošku nelíbilo a nechtělo se mi ani nastupovat. Poslední den byl vyhlášen poplach - všichni museli být ve střehu aby byli co nejdříve nastoupení, aby dostali co nejvíc bodů do naší "bojovky" :-) Poplach byl vyhlášen a já doběhl jako druhý na místo "spadlé laviny" samozřejmě to bylo jenom jako a naši figuranti se schovali. Tak jsme všichni hledali, některým to šlo líp některým hůř. Po té co jsme se všichni sešli na chatě jsme začali dělat jídla a tak. Jenže poplach trval i nadále. Tak Tom těsně před 6 doběhl a opět zavolal poplach ikdyž teďkom jsme si mysleli že je to sranda a chvilku to trvalo než nám to došlo a ještě dýl než jsme vyběli. Nakonec se nás pár sešlo a mohlo se začít hledat po tmě. Tom se schoval a my ho měli najít a já ho našel :-) nakonec jsem získal první místo v naší bojovce.

Fotky zde: martulinecek.rajce.idnes.cz/tatry_2010_-_lavinak/

 

Máme doma nový přírůstek

Máme doma novýho pejska. Je to opět zlaťák Tarzánek. Jenže k nám přišel když mu bylo něco přes jeden rok a nebyl zvyklý na město a podobně. Takže se furt lekal a z poslušnosti toho taky moc nepobral takže na tom makáme, ale bude to dlouhý běh. Bohužel je to ale taky hrozný trdlo a hrozná aktivka takže to bude opravdu těžký s ním pořádně cvičit.